POJĎ SE HÝBAT

V rámci celoevropské kampaně MOVE WEEK (TÝDEN POHYBU), která proběhla v týdnu 29.5. - 4.6.2017, se  konala také v Litoměřicích řada pohybových akcí a aktivit pro širokou veřejnost všech věkových kategorií.

Týden pohybu v Pokraticích a Litoměřicích 2017

Počtvrté zorganizovali členové TJ Sokol Pokratice – Litoměřice z.s. několik pohybových, veřejně přístupných akcí, pro širokou veřejnost. Zapojili se o celoevropské akce MOVE WEEK s výzvou Pojď se hýbat. Všechny akce byly zdarma, v soutěžních akcích děti dostávaly malé odměny.

Již v pondělí byly připraveny 2 trampolíny s trenéry pro veřejnost – postupně se vystřídalo několik odvážlivců, další se přišli alespoň mrknout na naše špičkové skokany. Večer si ženy zkusily Aerobic Dynamic KickBox. V úterý dopoledne si maminky s malými dětmi otestovali v tělocvičně svoji kondici, zahrály si a protáhly se. Večer bylo připraveno cvičení Zdravá záda. Ve středu si ženy vyzkoušely Flowin a Břišní pekáč, ve čtvrtek intervalový trénink. Páteční dopoledne patřilo malým dětem do 3 roků.

Sobotní akce na letním koupališti byla zaměřena na děti, ale rádi si zasoutěžili i dospělí. Ve spolupráci s městem a sportovními oddíly a kluby města bylo připraveno mnoho  soutěží, ukázek a atrakcí s účastí několika set dětí a jejich doprovodu. Nedělní akci na fotbalovém hřišti v Pokraticích pokazilo deštivé počasi, to však nedradilo všechny účastníky si užít kromě pohybu i pozvané herce a fotbalisty.

Celý týden si užily hlavně děti, ať už v tělocvičně nebo soutěžemi na hřištích a koupališti – sladké odměny a sportovní vybavení jim udělaly určitě radost. Potěr má zájem se hýbat a to nás cvičitele, instruktory a trenéry potěšilo asi nejvíc.

_____________________________________________________

MOVE WEEK = týden pohybu

Move Week (týden pohybu) je jednou z hlavních součástí kampaně NowWeMove = kampaň na podporu aktivního způsobu života

Jedná se o největší evropskou událost v ROCE 2017 uskuteční se ve 38 zemích Evropy.

Cílem NowWeMove je zapojit do roku 2020 do pravidelných pohybových aktivit přes 100 milionů Evropanů.

Hlavním úkolem je propagovat benefity aktivního životního stylu a pravidelných pohybových aktivit a sportu pro kvalitu života.

Proč je tato kampaň pořádána?

- 2/3 dospělé populace Evropy nedosahuje doporučení ohledně pravidelných pohybových aktivit

- 600 tisíc úmrtí v Evropě má přímou souvislost s pohybovou inaktivitou

- 100 miliard EUR je vynakládáno na zdravotní péči související s nedostatkem pohybových aktivit