V Pokraticích představili sportovní areál

15.09.2009 08:08

Ve sportovním areálu fotbalového hřiště Sokola Pokratice se celou sobotu sportovalo. Dopoledne proběhl turnaj přípravek, soutěže pro majé děti a ukázky netradičních sportů (viz Zábavná sobota v duchu loupežníka Babinského). V odpoledních hodinách pak proběhl zápas 1. A třídy domácích s Libouchcem. "Ukázali jsme petangue a také hru Kubb pocházející ze Švédska. Ale hlavně jsme chtěli představit lidem náš nový pokratický areál a fotbalové hřiště," vysvětlil konání akce předseda Sokola Pokratice Jan Hrkal.

V posledních dvou letech zde vznikly nové kabiny, venkovní posezení a zázemí pro fotbalisty. Pokratické hřiště se tak stalo místem setkávání lidí z okolí. Pokratičtí také plánovali další rozšíření areálu. "Pod fotbalových hřištěm je ideální plocha. Bohužel nám město nevyšlo vstříc. Od pozemkového fondu je dostalo zdarma a musí být využity na veřejně prospěšnou stavbu. To prý podle současného zákona hřiště není. Je to škoda, protože taková místa budou v budoucnu ve městě chybět," stěžuje si Hrkal. Pokratický areál těsně sousedí se stále se rozšiřující čtvrti na Miřejovické stráni. V budoucnu se tak bude těšit velké oblibě hlavně od nových obyvatel této čtvrti.

Celý článek zde