Světová gymnaestráda Dornbirn 7-13.7.2019

23.07.2019 07:01

I naše TJ měla své zastoupení na 16. světové gymnaestrádě v rakouském Dornbirnu a jeho okolí, v překrásném Vorarlbersku. Sedm krásný dní, naplněných cvičením i aktivním odpočinkem, strávila šestice našich seniorů od 7. do 14. července mezi gymnasty všech věkových kategorií z celého světa. Celkem 65 zemí a bezmála 25.000 účastníků se zde sešlo na vrcholné gymnastické akci v rámci „gymnastiky pro všechny“, která se koná každé 4 roky v různých městech Evropy.

 

Skvělé gymnastické výkony při cvičení skupin v halách i na veřejném prostranství, střídala vystoupení skupin gymnastů, pro které je aktivní pohyb nezbytnou součástí života, bez ohledu na věk či fyzické dispozice. Jednotlivé národní výpravy se reprezentovaly v rámci národních odpolední a večerů, vrcholem celé gymnaestrády byla závěrečné galashow.

Video  (naše vystoupení na gymnaestrádě)

FOTO  (pár momentek)

 

Naši cvičenci vystoupili celkem 3x na Casino Stadium Bregenz skladbou pro velké skupiny „Gymnastický sen“, ženy cvičily s červenými a žlutými sítěmi, muži se skládacími hůlkami, které občas vyměnili se žlutými síťařkami.

 

I když byla pro mnohé z nás akce finančně náročná (každý si přispěl 15,5 tisíci korunami), všem se nám líbila a nevadilo ani spaní na karimatkách ve spacáku v místních školách, ve kterých nám místní dobrovolníci připravili i snídaně nebo cestování vlaky a autobusy – na oběd 30 km a na vystoupení dalších 20 km. A naše „osmistovková trička“, která jsme na gymnaestrádě nosili, připomněla letošní významné výročí našeho města.